Quantcast
Channel: Envato Tuts+ Business - Communication
Viewing all articles
Browse latest Browse all 77

Як створити позитивне робоче середовище для вашого бізнесу

0
0

Чи має ваша компанія позитивне робоче середовище? Чи є ваші працівники щасливими і, чи пишаються вони тим, що працюють саме на вас?

Якщо відповідь "ні", або ви не впевнені, що відповісти, тоді читайте далі, щоб дізнатися що саме робить позитивним робоче середовище, чому це важливо і як саме діяти, щоб створити позитивну робочу атмосферу для ваших співробітників, незалежно від того, чи це офіс, роздрібна торгівля або промисловість.

Такі дії забезпечать відчутні успішні результати вашому бізнесу, такі як підвищення продуктивності, зниження текучості кадрів і навіть зменшення затрат на охорону здоров'я.

Positive work environmentPositive work environmentPositive work environment
Щасливі співробітники, як правило, працюють краще. (Джерело зображення: Envato Elements)

Але це не так просто, як звучить. Як менеджер, ви не можете просто посміхатись людям і казати, що вони повинні бути більш позитивними. Вам потрібно використовувати цілий комплекс різних заходів, які, діючи в комплексі, допоможуть вам створити позитивне робоче середовище. В даному уроці ви дізнаєтесь, як саме цього зробити.

Чому позитивне робоче середовище важливе

Перш ніж зануритись в специфіку створення позитивного робочого середовища, давайте поглянемо на його переваги.

Наука дає ясну відповідь: вищий рівень позитивного робочого середовища веде до більшої продуктивності. Ось який висновок роблять в статті Harvard Business Review:

"Великий і зростаючий обсяг досліджень з позитивної організаційної психології показує, що не тільки жорстке середовище з плином часу негативно впливає на продуктивність, але і що позитивне середовище приводить до серйозних переваг для роботодавців, працівників та основної діяльності загалом".

Такі переваги мають декілька напрямків:

  1. Щасливі працівники, які працюють у позитивному середовищі, як правило, більше поглиблюються в робочий процес і виконують роботу краще.
  2. Позитивні робочі місця мають нижчі показники прогулів.
  3. Люди, які працюють в позитивному середовищі, менш схильні залишити свою роботу, що означає зниження витрат вашого бізнесу на текучість кадрів.
  4. На робочих місцях в позитивному середовищі люди перебувають в меншому стресі, що знижує ваші затрати на охорону здоров'я, якщо ваша компанія надає медичне страхування своїм працівникам.
  5. Задоволені працівники забезпечують набагато кращим досвідом ваших клієнтів, що призводить до більш високого рівня задоволеності клієнтів та повторного співробітництва.

Звичайно, є як більш, так і менш відчутні переваги. Коли ви створюєте або керуєте бізнесом, ви несете відповідальність за створення середовища, в якому десятки або, можливо, сотні людей будуть витрачати значну частину свого життя.

Ви можете вибрати, яким саме буде цей досвід. Чи хочете ви, щоб він був наповнений страхом і недовірою, постійними докорами і перекиданням відповідальності? Сумніваюсь. Скоріше за все, ви б хотіли, щоб людям подобалось приходити на роботу, щоб вони пишалися тим, що працюють на вас, щоб вони бачили в роботі з вами запоруку своєї стабільності, а також формували тісні відносини з колегами.

Як досягнути цього? В наступному розділі ми розглянемо 12 перевірених і випробуваних технік.

Що створює позитивне робоче середовище

Тепер, коли ми бачимо, що створення позитивного робочого середовища є справді важливим, давайте поглянемо на те, як можна цього досягти. У цьому розділі ви відкриєте для себе 12 методів культивації позитивного робочого середовища, в якому ваші працівники відчуватимуть себе щасливими, вартими і залученими до роботи.

1. Покращіть буквальне робоче місце.

Якою температурою світла освітлюється ваш офіс? Якщо ви цього не знаєте - не страшно, це саме те, про що більшість власників бізнесу навіть не думають. Проте дослідження показують, що більш холодне світло робить людей продуктивнішими, в той час як тепле освітлення сприяє відчуттю комфорту і розслаблення.

Тому подумайте про створення холодного освітлення на основних робочих місцях і теплого - в кімнатах для відпочинку під час перерви чи в кафетеріях. Ви можете забезпечити холодне світло збільшивши кількість денного, природного світла, або шляхом встановлення спеціальних "холодних", блакитних ламп, в той час як тепле світло йде від оранжевих або жовтих ламп.   

Також подумайте про якість повітря - ви регулярно перевіряєте систему кондиціювання, чи чисті фільтри? Низька якість повітря можевпливати на концентраціюі знижувати рівень енергії.

2. Надання працівникам кращих умов.

Окрім покращення основного робочого місця, подумайте про засоби забезпечення комфорту і добробуту. Наприклад, ми можете запропонувати догляд за дітьми, тренажерний зал, заняття йогою, здорову їжу та напої, тощо.

Мабуть, ви думаєте, що це все звучить надто дорого, але ви справді можете щось реалізувати навіть при невеликому бюджеті. Навіть якщо ви не в змозі дозволити собі повноцінно обладнаний тренажерний зал, ви можете виділити зал для переговорів і обладнати його гімнастичними матами і основним обладнанням за невисоку ціну. Можливо, серед ваших працівників є той хто може вести заняття йогою чи медитації під час перерви на обід або ж ви можете найняти когось за розумну ціну.

Мало-помалу можна багато-чого досягти. Тут важливо не мати суперсучасне обладнання, а показати, що ви піклуєтесь про ваших робітників, як про людей, а не просто як про засоби виробництва, і робите все можливе, щоб покращити їхній добробут.

3. Надайте автономію.

Одним із кращих способів створення позитивного робочого середовища є надання вашим працівникам автономії. Уникайте мікроконтролю за ними, навпаки, дайте їм трохи простору і свободи приймати рішення, вносити ідеї, контролювати своє завантаження роботою і дайте їм можливість працювати без постійного нагляду. Результатом будуть щасливіші, більш зацікавлені в роботі працівники, які сприяють більш позитивному робочому місцю.

Хочете мати більше ясності з цього питання? Дослідження більше 20 000 робітників протягом більше, ніж двох років показали, що працівники з більшою автономією отримували більше задоволення від роботи і робочих умов.

Вам потрібно втілювати такі зміни поступово. Якщо люди звикли до постійного нагляду, різкий перехід на повну автономію може спричинити збентеження і падіння морального духу. Але якщо ви поступово послаблюєте управління і дозволяєте людям брати відповідальність за те, як вони виконують свою роботу, ви побачите позитивний ефект на робочу атмосферу.

4. Покращіть комунікації

Погана комунікація - це корінь багатьох проблем як малого, так і великого бізнесу. Одне дослідження показало, що 86% респондентів звинувачують в невдачах на робочих місцях нестачу співпраці або неефективне спілкування.

Коли люди не знають, що від них очікується або яким є напрямок компанії, вони збиваються з пантелику і відходять від виконання роботи. Якщо вони погано спілкуються між собою, з'являються непорозуміння, і робоча атмосфера не дуже позитивна.

На щастя, є багато способів покращення комунікації, починаючи з запровадження технічних інструментів надання механізму зворотного зв'язку і практики вирішення конфліктів. Щоб дізнатись про всі ці техніки, ознайомтесь з цією статтею:

5. Створіть тренінги та можливості для розвитку.

Ви здогадалися? Ваші працівники не будуть в захваті від того, що працюють на вас, якщо будуть позбавлені можливостей навчатися і розвивати свої навики.

Покажіть їм, що ви їх цінуєте і хочете допомогти розвиватися і зростати в кар'єрному відношенні, натомість ви отримаєте набагато щасливішу робочу силу. Дослідження Bridgeпоказало, що культура навчання в організації є першою рушійною силою в залученні працівників та їх відданості.

Тренінги не обов'язково повинні бути дорогими. Звичайно, ви можете найняти дорогі тренінгові компанії або спонсорувати навчання працівників в навчальних закладах, якщо у вас достатній бюджет. Якщо ні, ви можете обрати дешевші варіанти, наприклад домашнє навчання, репетиторство або доступні тренінгові програми, такі як Envato Tuts+.

Щоб дізнатися більше про всі ці опції, а також про кроки щодо формування індивідуальних навичок управління запасами та планів навчання для кожного працівника, див. наступні матеріали:

6. Визнання досягнень.

Коли люди добре виконують свою роботу, вони хотіли б, щоб їх відзначили. Корпоративна культура, в якій як менеджери, так і колеги регулярно визнають досягнення один одного, може стати позитивним місцем для роботи.

Будьте обережні в тому, як саме ви це робите. Цікаве дослідження Harvard Business School показало, що програма винагород за хороше відвідування промислової фірми призвела до зниження продуктивності на 1,4%. Деякі працівники знайшли способи обійти систему та виграти нагороди, в той час як працівники, які вже мали ідеальну відвідуваність, були демотивовані, бачачи, що інші виграли нагороди за те, що вони вважали нормальною поведінкою.

Візьміть з цього урок: будьте обережні, як саме ви розробляєте програми розпізнавання, і враховуйте ефект не тільки на визначених людей, а й на тих, хто невизначився програмою. 

Для більшої інформації по цьому та інших питаннях щодо трудових ресурсів, перегляньте наступну статтю:

7. Надавайте матеріальні винагороди.

Дослідження показали, що гроші не є основною мотивацієюдля багатьох працівників, але це не означає, що гроші - це не важливо. Правильно винагороджувати людей за їхню працю - це спосіб виразити повагу до того, що вони роблять, а також засвідчити їм, що їх цінять, як працівників. А отримання підвищення або бонусу - набагато більша гарантія, що на їх обличчях з'явиться посмішка!

Як і з виявленням працівників, важливо зробити це правильним чином. Якщо ви просто дасте розпорядження про збільшення заробітної плати, цим ви можете дати зрозуміти, що характер виконання не важливий і демотивуєте ваших найкращих робітників. Краще пов'язати платню з продуктивністю, використовуючи підвищення та бонуси, як інструмент винагороди за хороші показники роботи. Ви також можете пов'язати оплату з продуктивністю компанії в цілому, наприклад, запровадивши відповідну програму, щоб працівники отримували переваги в тому разі, якщо бізнес працює добре.

Детальніше про надання конкурентних виплат розповість наступний навчальний матеріал:

8. Дозвольте гнучкий графік роботи.

Баланс між роботою і особистим життям - це гаряча тема в бізнесі і не дарма. Якщо у людей хороший баланс між роботою і особистим часом, вони схильні працювати краще, мати кращу фізичну форму і позитивніше налаштовані відносно своєї роботи.

Є багато способів досягнення кращого балансу між роботою і вільним часом, але надання робітникам гнучкого робочого графіку - найбільш ефективний. Дозволяючи людям виконувати свою роботу поряд з іншими задачами, ви можете допомогти їм глибше керувати процессом, жити багатше, робити те, що для них важливо і зробити внесок в позитивне робоче середовище.

Перегляньте наступний матеріал для більш детальної інформації по цьому питанню:

9. Заохочуйте міцніші відносини.

Ми соціальні істоти, (навіть ті з нас, хто є інтровертами!), і ми зростаємо, коли у нас міцні, здорові відносини з іншими членами групи, в якій ми знаходимось. Тому той факт, що спонукання працівників до дружніх відносин матиме хороший вплив на робоче середовище, не є несподіванкою.

Звичайно, цього не так легко досягти. Ви не можете змусити людей подобатись один одному. Але ви можете забезпечити умови для розвитку дружніх відносин. Наприклад, ви можете організовувати події і виїзди або заохочувати робітників зустрічатись в іншому неформальному середовищі за межами роботи. Ви можете заплатити за обід для вашої команди в прекрасному місцевому ресторані (можливо без присутності менеджерів або для менших груп, якщо це допоможе людям почувати себе більш вільно).

Спробуйте організувати широкий спектр заходів для різних вподобань ваших працівників. Наприклад, чудово працюють напої в п'ятницю після роботи, проте потурбуйтесь про тих, хто не вживає алкоголь або у кого є сімейні справи, що не дають їм можливості залишатися до пізнього часу.

10. Заохочуйте різноманітність і залучення.

Як ви можете мати позитивне робоче середовище, коли певні типи людей виключені або почуваються небажаними?

Важливо переконатися в тому, що ваші зусилля по створенню кращого робочого місця враховують потреби всіхваших робітників, незалежно від віку, раси, статі та інших відмінностей.

Спочатку це буде досить не просто, але в довгостроковому режимі воно приведе до більш позитивного робочого середовища, в якому працівники залучені до роботи. Це досить глибока тема, ви можете знайти набагато більше інформації щодо цього питання в даній серії матеріалів по покращенню різноманітності в вашому бізнесі.

11. Скажіть їм, чому.

Дослідження показують, що намір і ціль мають важливе значення в сприянні позитивного середовища. Це працює як і в звичайному житті - люди більш щасливі і відчувають себе залученими, коли мають змістовне бачення свого майбутнього і відчувають цілі.

А тому важливо переконатися, що працівники знають, як їх робота вписується в дещо більшу картину. Це означає не тільки спілкування з ними щодо стратегії, але і поставити в відповідність їх цілі з ширшими цілями компанії, щоб кожен міг ясно бачити, який внесок він робить. Якщо вони це зрозуміють - вони напевно будуть більш задоволені своєю роботою.

Наприклад, робота по підтримці та оновленні комп'ютерної системи може здаватися абстрактною та безглуздою, але якщо працівник розуміє, що здоров'я системи є життєво важливим для досягнення компанією своїх цілей, і що багато працівників і клієнтів покладаються на це, то робота набуває більшого значення і мети, і працівник, швидше за все, підійде до неї з позитивним ставленням.

12. Слухайте!

В цій статті я виклав деякі загальні методи створення позитивного робочого середовища. Ці методи повинні працювати для бізнесу в самих різних сферах і галузях.

Проте можуть бути і специфічні аспекти, які покращать середовище у вашому конкретному бізнесі. Найкращий спосіб дізнатися, які ці аспекти - це прислухатися до ваших робітників. Замість того, щоб давати те, що ви думаєте вони хочуть, запитайте їх, чого вони бажають.

Ви можете здійснювати це через регулярні опитування працівників, неформальні сесії зворотного зв'язку, анонімні пропозиції, та ін. способами. Ваші робітники - це ті, які щодня піддаються впливу робочого середовища, і знають, що може покращити його, тому прислухайтесь до них і нехай їхні пропозиції будуть рушійною силою ваших зусиль в покращенні робочого середовища.

Висновок

В цьому році ви розглянули 12 способів створення позитивного робочого середовища. Ви бачили, що перш за все робить позитивним робочу атмосферу і чому вона так важлива для вашого бізнесу.

Наступний крок - це реалізація деяких з представлених ідей в вашому бізнесі. Більшість з них дуже просто втілити в життя без великих затрат, в той час як інші потребують багато часу, проте їх потрібно розпочати уже сьогодні.

Отже, чого ви чекаєте? Спробуйте деякі з запропонованих ідей, та погляньте, чи зможете ви створити краще, щасливіше, більш продуктивне робоче місце.

2021-08-26 13:55:24 UTC2021-08-26 13:55:24 UTCAndrew Blackman

Viewing all articles
Browse latest Browse all 77

Latest Images

Trending Articles





Latest Images